Tiešraidē no Birmingemas koncertzāles - Birmingemas simfoniskais orķestris un tā galvenā diriģente Mirga Gražinīte-Tīla.

Koncertā piedalās Birmingemas Simfoniskais un bērnu koris, soliste - Marija Bevana (soprāns).

Programmā - Roksannas Panufņikas (Roxanna Panufnik) "Mesa Polijai. Uzticības ceļojums" un lappuses no P. Čaikovska baleta "Riekstkodis".

Mirga Gražinīte-Tīla dzimusi 1986. gadā mūziķu ģimenē Viļņā. Pēc Grācas Mūzikas un Mākslas universitātes absolvēšanas viņa turpinājusi mācības Boloņas Mūzikas konservatorijā un vēlāk arī Fēliksa Mendelszona Mūzikas konservatorijā Leipcigā.
 
2007. gadā viņa saņēma pirmo vietu Starptautiskajā jauno kordiriģentu konkursā Budapeštā, 2008. gadā - trešo vietu Starptautiskajā diriģentu konkursā Stavangerā (Norvēģija). 2012. gada aprīlī šie panākumi tika papildināti ar vēl vienu nozīmīgu balvu - mūziķe kļuva par Nestle un Zalcburgas festivāla jauno diriģentu konkursa laureāti.

Diriģentei jau bijusi iespēja uzstāties kopā ar Dānijas Radio orķestri, MDR Leipcigas orķestri, Dienvidvestfālenes filharmonisko orķestri, Kauņas simfonisko orķestri, Vīnes un Lozannas kamerorķestriem, Losandželosas filharmonisko orķestri un Camerata Salzburg.
 
No 2016. gada Mirga Gražinīte-Tīla kļuvusi par Andra Nelsona pēcnācēju Birmingemas simfoniskā orķestra muzikālā vadītāja amatā. Par viņas iecelšanu šajā postenī jūsmo visa pasaule.
 
Diriģentes māku esam novērtējuši arī koncertos Latvijā - 2015. viņa stājās pie Kremerata Baltica diriģenta pults.