97. dzimšanas dienas atcerē pieminam kordiriģentu, vairāku Vispārējo latviešu Dziesmusvētku virsdiriģentu, erudītu vīru koru darbības un repertuāra pārzinātāju Paulu Kveldi.

No 1962. līdz 2011. gadam - tātad, turpat 50 gadu - Pauls Kvelde bijis vīru kora "Absolventi" vadībā - lielāko laiku kā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. 1980. gadā viņš dibinājis vīru kori "Silvicola", ar kuru sadarbojies vairāk nekā 30 gadu. Daudz gadu Paulu Kveldi saistījuši ar J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, kur viņš bija gan docētājs, gan Mūzikas pedagoģijas katedras vadītājs. Mūziķa radošajā mantojumā ir arī vairākas kordziesmas un mūzika lugām. Par savu devumu Latvijas kultūrai Pauls Kvelde apbalvots ar dažādām balvām, to vidū dižojas Triju Zvaigžņu ordenis.

No plašā diriģenta ierakstu klāsta šim vakaram izvēlēta mūzika no 1999. gadā izdotā albuma "Cauri gadiem", kurā līdz ar tajā dominējošajām latviešu komponistu dziesmām ieskaņota Gustava Ernesaksa un Džuzepes Verdi mūzika - ierakstos pārmaiņus pie diriģenta pults stājies Pauls Kvelde un Arvīds Platpers, kurš no 1999. gada pārņēmis "Absolventu" māksliniecisko vadību.