Tiešraidē no Lielās ģildes - Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga koncerts "Bēthovena Septītā un Silvestrova Serenāde", kurā pirmoreiz kopā ar mūsu orķestri uzstājās Ukrainas Nacionālās filharmonijas Kijivas kamerorķestra galvenā diriģente Natālija Ponomarčuka. Ukrainas atbalstam veltītajā koncertā skanēja ukraiņu komponistu mūzika (Leonīda Hrabovska Concerto Misterioso Katerīnas Bilokuras piemiņai, Oļeha Kivas Trešā kamerkantāte balsij un kamerorķestrim pēc Pavlo Tičina poēmu motīviem un Valentīna Silvestrova Serenāde stīgu orķestrim), kā arī Ludviga van Bēthovena Septītā simfonija Lamažorā op. 92. Soliste Oļeha Kivas darbā - ukraiņu dziedātāja Oksana Nikitjuka.

Natālija Ponomarčuka ir viena no redzamākajām savas paaudzes ukraiņu diriģentēm ar plašu radošās darbības ģeogrāfiju  2001. gadā Natālija Ponomarčuka ieguva Ukrainas nopelniem bagātās mākslinieces titulu. No 2003. līdz 2020. gadam viņa bijusi Dnipro Akadēmiskā simfoniskā orķestra galvenā diriģente, no 2009. līdz 2011. gadam diriģējusi Ukrainas Nacionālo simfonisko orķestri, bet no 2007. līdz 2009. bijusi kamerorķestra Kyiv Camerata mākslinieciskā vadītāja. Ponomarčuka regulāri sadarbojusies arī ar citiem nozīmīgiem Ukrainas orķestriem – Odesas Nacionālo SO un Ļvivas Akadēmisko SO. Kopš 2020. gada rudens viņa ir Ukrainas Nacionālās filharmonijas Kijivas kamerorķestra galvenā diriģente.

Savā dzimtenē Natālija Ponomarčuka tiek augsti novērtēta kā aizrautīga ukraiņu laikmetīgās mūzikas popularizētāja un interprete. Jevhēnijs Stankovičs, viens no spilgtākajiem mūsdienu ukraiņu skaņražiem, raksturojot Ponomarčuku, uzsver:

“Viņas stils ir dzelžaina disciplīna un pulsējoša enerģija. Viņai piemīt spēja iedziļināties tagadnes un pagātnes mūzikas radošajās idejās. Tieši šo īpašību dēļ ikviens ukraiņu komponists vēlas, lai tā mūziku atskaņo Ponomarčuka.”

Oksana Nikitjuka ir dziedātāja un kordiriģente, starptautisku konkursu laureāte, ieguvusi galvenās balvas vairākos kordiriģēšanas konkursos (Kanādā, Ungārijā, Ukrainā) un plūkusi laurus arī Kijivas etnomūzikas festivālā Folk Virtuosos 2017. No 2002. līdz 2018. gadam Oksana bija Ukrainas Nacionālā kora "Dumka" māksliniece, kopš 2018. gada ir  Kyiv Camerata soliste. Kopš 2010. gada – arī Ukrainas Nacionālās Mūzikas akadēmijas mācībspēks. Oksana absolvējusi Čaikovska Ukrainas Nacionālās Mūzikas akadēmijas kordiriģēšanas nodaļu un studijas turpat turpinājusi simfoniskā orķestra un operas diriģēšanas nodaļā, 2015. gadā Maksima Rilska Mākslas vēstures, folkloras un etnoloģijas institūtā viņa ieguvusi doktora grādu muzikoloģijā.