Tiešraidē no Stokholmas Jūras muzeja "Klasika" piedāvā Starptautiskajai Baltijas jūras dienai veltīto koncertu, kurā baudām Zviedrijas Radio simfoniskā orķestra spēli diriģenta Antona Holmera vadībā.

Šāda veida brīvdabas koncerts, svinot Baltijas jūras dienu, ir ikgadējs pasākums, kas tradicionāli tiek rīkots augusta pēdējā ceturtdienā un veltīts jūras tematikai.

Šoreiz programmā iekļauta mūzika, ko sacerējis par zviedru Mocartu dēvētais Jozefs Martins Krauss (Joseph Martin Kraus, 1756-1792), igauņu kadiķsalas Hījumā apdzīvotājs Erki Svens Tīrs (Erkki-Sven Tüür, 1959), plašu starptautisko rezonansi guvusī lietuviešu komponiste un pianiste Raminta Šerkšnīte (Raminta Šerkšnytė, 1975) un somu klasiķis Žans Sibēliuss (Jean Sibelius, 1865-1957).

Džona Nurminena fonda aizsāktā Baltijas jūras diena ir ikgadēja svinību diena par godu jūrai. Lēmumu svinēt Starptautisko Baltijas jūras dienu Helsinku komisija pieņēma 1986. gadā. Kopumā šī Jūras diena ir ne tikai svētki, bet arī vairāku dienu akcija ar mītiņiem un dažādiem pasākumiem, kuru galvenais uzdevums ir mudināt cilvēkus gan baudīt mūsu unikālo jūru, gan informēt sabiedrību par visa Baltijas reģiona ekoloģisko stāvokli, piesaistot pasaules zinātnieku, sabiedrības un politiķu uzmanību dabas aizsardzības jautājumiem. Baltijas jūras dienā tiek akcentēta ar Baltijas jūru saistīto zemju kultūra, vēsture, dabas īpatnības un norises. To ik gadu svin augusta pēdējā ceturtdienā. Starp citu, tajā pašā dienā svin arī Pasaules ūdens dienu, kā arī Helsinku konvencijas parakstīšanas gadadienu - tas notika 1974.gadā.