Tiešraidē no Latvijas Nacionālās operas - jaundibinātā festivāla "Rīga Jūrmala" koncerts, kurā izcilās somu diriģentes Suzannas Melki vadībā muzicē Bavārijas Radio simfoniskais orķestris. Solista godā - leģendārais austriešu pianists Rūdolfs Buhbinders.

Programmā - Johannesa Brāmsa Otrais koncerts klavierēm un orķestrim Sibemolmažorā op. 83 un Ludviga van Bēthovena Otrā simfonija Remažorā op. 36.

Starpbrīdī - saruna ar festivāla "Rīga Jūrmala" padomes vadītāju Pjotru Avenu, festivāla izpilddirektori Zani Čulkstēnu un diriģenti Suzannu Melki. Uzklausām arī britu laikraksta The Guardian žurnālistu Stīvenu Mosu, kurš apmeklē visus festivāla koncertus un sarunas gaitā atklāj: "Mani interesē mūzikas izglītība Latvijā un kāpēc tā ir tik būtiska jūsu dzīvē. Tāpat gribu dzirdēt, kā Latvijas sabiedrība uztver šo festivālu, kā arī to, ko klasiskā mūzika nozīmē Latvijai.

No jūsu valsts nāk tik daudz izcilu mūziķu, tāpēc vēlos noskaidrot, kā tas ir iespējams! Kāpēc mūzikai ir tik liela vieta jūsu sabiedrības sirdī un tā nav vienkārši kā blakus lieta noskaņas radīšanai, kā tas ir daudzās citās valstīs.

Mūzika ir jūsu sirdī it visā, ko jūs darāt un kas jūs esat." Publikāciju laikrakstā, visticamāk, parādīsies nākamās nedēļas vidū.

Visbeidzot, starpbrīdī izskan arī fragments no Dāvja Eņģeļa sarunas ar Rūdolfu Buhbinderu.
---
NB! Šīs tiešraides ieraksts "Klasikas" arhīvā būs pieejams līdz 21. augustam.