5. jūnijā pulksten 21.04 Latvijas Radio 3 "Klasika" pievienojas UNESCO rosinātās Pasaules Dabas dienas Eiroradio (EBU) tiešraidei no Rietumvācu Radio (WDR) mājas Ķelnē, pārraidot Bēthovena Pastorālās dienas koncertu, kurā uzstāsies Rietumvācijas Radio simfoniskā orķestra mūziķi.

Atzīmējot Pasaules Dabas dienu, Rietumvācijas radio simfoniskā orķestra programmas centrā - cilvēku rīcības izraisītais apkārtējās vides posts, kas simboliski kontrastē ar Ludviga van Bēthovena Pastorālo simfoniju, kas met skatu pagātnē, kad cilvēki un daba vēl joprojām bija savstarpējā harmonijā. Ludviga van Bēthovena Sestā simfonija šovakar skanēs Mihaela Gotharda Fišera pārlikumā stīgu sekstetam.

Eiroradio tiešraidē izskanēs arī ķīniešu komponista un UNESCO Labas gribas vēstnieka Tana Duna skaņdarba “Lūgšana un svētība” jaunās redakcijas pirmatskaņojums.

“Harmonijas māksla dzīvē un saskaņa ar dabu ir viens un tas pats. Abas ietver smalku balansu,” uzsver Tans Duns.

“Man visas lietas šajā pasaulē šķiet vienotas un mums ir jāaizsargā šis balanss. Ir jāaizstāv planēta un pašiem sevi. Mūzika ir dvēseles tilts, universāla valoda, kas apvieno cilvēkus visā pasaulē. Skaņdarbs “Lūgšana un svētība” ir veltījums visiem, kas tagad cieš, ieskaitot dabu.”

Koncertā izskan arī Tana Duna 2012. gadā sacerētā perkusiju koncerta “Dabas asaras” kamerversija divām klavierēm un trim perkusionistiem. To atskaņos Ferhana Endere (Oender), pianiste Ferzana Endera un perkusionisti Mārtins Grūbingers (Grubinger), Mārtins Grūbingers (seniors) un Slaviks Stahovs.

Eiroradio tiešraidē muzicēs arī Rietumvācijas radio simfoniskā orķestra mūziķi: vijolnieki Slava Čestiglazovs un Adrians Bleiers (Bleyer), altisti Štefans Blaumers un Mirča Mokanita (Mocanita), čellisti Orens Ševlins (Shevlin) un Mārtins Leo Šmits (Schmidt), kā arī sitaminstrumentālisti Johanness Vipermans (Wippermann), Johanness Šteinbauers un Mati Opiola (Oppiola).