Ar Lietuvas Radio "Klasika" starpniecību pievienojamies 2023. gada Eiroradio Klusās nedēļas koncertu sērijai. Koncerts norisinās netradicionālā, bet ļoti īpašā vietā Viļņā, proti, bijušajā Lukišķu cietuma telpās.

Pavisam nesen cietuma telpas sāka tikt izmantotas kā dažādu mākslas projektu norises vieta. Šovakar īpašais LRT "Klasika" tiešraides koncerts Pūpolsvētdienā tiek pārraidīts klausītājiem un skatītājiem Eiropā no Svētā Nikolaja Brīnumdara pareizticīgo baznīcas, kas atrodas bijušā cietuma teritorijā un ir arī izcila mūzikas norises vieta, ar īpašu garīgās mūzikas programmu. Tā veltīta šai dzīves jēgas pārdomu dienai, ko izpilda vokālais ansamblis Duodeco.

"No tumsas uz gaismu: šis ir cilvēka ceļojums uz apsolīto zemi cauri tuksnesim," programmas ideju raksturo Duodeco mākslinieciskais vadītājs Povils Vanžodis.

Šis jaunais vokālais ansamblis uzsācis koncertēt 2019. gadā un jau ir izrādījies ambiciozs, elastīgs un mūsdienīgs mūziķu sastāvs, atskaņojot gan senās, gan mūsdienu mūzikas skaņdarbus. Kopš dibināšanas Duodeco ir centies īstenot savu mērķi -  popularizēt ansambļa dziedāšanas žanru Lietuvā, publikai piedāvājot dažāda veida aizraujošus projektus.

Pūpolsvētdienas noskaņu rada Duodeco mūzika ar pazīstamo mūsdienu lietuviešu komponistu Vaclova Augustīna, Mikolasa Nataleviča un Monikas Sokaites skaņdarbiem, kā arī skotu garīgās mūzikas komponista Džeimsa Makmilana, amerikāņu operas un kormūzikas komponista Stīvena Paulusa skaņdarbiem. Visbeidzot programmu vainagos norvēģu komponista Ūlas Jeilo Unicornis Captivatur.

Norises vietai ir unikāla vēstures aura: savulaik tajā mitinājās īpaši smagus noziegumus pastrādājuši cilvēki; šis cietums tika slēgts un nodots mākslinieku rīcībā 2019. gadā. Pārsteidzoši, ka tas atrodas pašā Viļņas centrā.

Pēdējos gados tas ir kļuvis par galveno notikumu centru ne tikai savas vēstures, bet arī daudzo oriģinālo projektu dēļ, sākot no izstādēm līdz visa veida mūzikas koncertiem. Tāpēc ir tikai simboliski, ka tieši šajā vietā LRT "Klasika" klausītāji var baudīt Pūpolsvētdienai veltīto mūziku jaunā, ambiciozā ansambļa Duodeco izpildījumā.

Pogrammā:

Vaclovs Augustīns (1959) – Jerusalem Surge; Anima Christi
Džeimss Makmillans (1959) – Miserere; A Child's Prayer
Mikolass Natalevičs (1985) – O Crux Ave
Monika Sokaite (1990) – Divina Comedia. Paradiso Canto XXXIII
Stīvens Pauluss (1949–2014) – Hymn to the Eternal Flame
Ūla Jeilu (1978) – Unicornis Captivatur