Sestdien, 14.maijā, Liepājas Simfoniskais orķestris Liepājas koncertzālē "Lielais dzintas" noslēdza savu 141. koncertsezonu, kas lietuviešu diriģentam Gintaram Rinkevičam ir pēdējā orķestra galvenā diriģenta amatā. Koncerta programmā - Rihardam Vāgneram veltītā Antona Bruknera Trešā simfonija un 1913. gadā komponētais Sergeja Prokofjeva Otrais klavierkoncerts, kurā solists būs Daumants Liepiņš.

Tiešraidi no Liepājas vadīja Maruta Rubeze un starpbrīdī būs arī sarunas ar Liepājas Simfoniskā orķestra direktoru Uldi Lipski un koncertāles "Lielais dzintars" vadītāju Timuru Tomsonu, kā arī Gintara Rinkeviča domas par diriģenta profesiju un savu ceļu mūzikā.

Maestro Gintars Rinkevičs Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents bija piecas koncertsezonas, viņa vadībā pēdējos gados Liepājas Simfoniskais orķestris ir ierakstījis divus latviešu mūzikas albumus. "Vēja mirdzums" ar septiņu komponistu – sieviešu skaņdarbiem aizvadītajā gadā ieguva Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons". Savukārt šopavasar klajā nāca albums ar Pētera Barisona mūziku.

Gintars Rinkevičs ir viens no izcilākajiem starptautisku atzinību guvušajiem lietuviešu diriģentiem, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas profesors, Lietuvas Valsts simfoniskā orķestra izveidotājs un mākslinieciskais vadītājs. No 1996. līdz 2003. gadam bijis Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents, Lielās mūzikas balvas 1996 laureāts. Bijis Malmes Operas un muzikālā teātra galvenais diriģents, diriģējis ievērojamus Vācijas, Dānijas un Krievijas orķestrus. Rinkeviča vadībā notikušas operas izrādes Zalcburgā, Londonas Karaliskajā Alberta zālē, Elizejas lauku teātrī Parīzē, Taivānā un Honkongā. Bieži viesojās Maskavas Lielajā teātrī. Ilgus gadus vadījis Novosibirskas Akadēmisko simfonisko orķestri.

No septembra Liepājas Simfoniskā orķestra galvenā diriģenta amatā stāsies Guntis Kuzma.