5. marta vakarā tiešraidē no Latvijas Nacionālās operas noskaidrojām "Lielās mūzikas balvas 2018" laureātus... Tiešraidi "Klasikā" vadīja Liene Jakovļeva, starpbrīdī piedāvājot sarunas ar svarīgajā notikumā iesaistītajām personībām un laureātiem: dziedātāju Maiju Krīgenu, klarnetistu un diriģentu Gunti Kuzmu, diriģentu Normundu Šnē, režisoru Robertu Rubīnu, mākslinieci Kristīni Rubīni, diriģentu Jāni Liepiņu, diriģentu Aivi Greteru, LMB 2018 žūrijas priekšsēdētāju un "Klasikas" programmu vadītāju Ilzi Medni, "Klasikas" galveno redaktori Ingu Saksoni, vijolnieci Kristīni Balanas un čellisti Margaritu Balanas.

Skatīties ceremonijas videoierakstu!

Balva par mūža ieguldījumu - MAIJAI KRĪGENAI.

Kategorijā Par izcilu interpretāciju balvu saņem klarnetists un diriģents GUNTIS KUZMA

Kategorijā "Par izcilu sniegumu gada garumā" balvu saņem Valsts kamerorķestris SINFONIETTA RĪGA

Kategorijā "Gada uzvedums" balvu saņem koncertuzvedums "ZEMGALES GREDZENS" diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā un Roberta Rubīna režijā

Kategorijā "Par izcilu darbu ansamblī" balvu saņem klarnetists JĀNIS TRETJUKS.

Kategorijā "Gada jaundarbs" balvu saņem GEORGA PELĒČA Septiņi Knuta Skujenieka dzejoļi soprānam, klarnetei un klavierēm "Ne gudrība, ne dusmas nenāk prātā".

Kategorijā "Gada koncerts" balvu saņem "Jūrmalas festivāla" atklāšanas koncerts "DZIMUŠI LATVIJĀ".

Kategorijā "Gada jaunais mākslinieks" balvu saņem klarnetiste ANNA GĀGANE.

---

"Klasikas" rīkotās LMB Prognožu spēles rezultātus
aicinām skatīt šeit!

Balvas žūrijā šogad darbojas tās priekšsēdētāja, muzikoloģe un Latvijas Radio 3 "Klasika" producente un raidījumu vadītāja Ilze Medne, diriģents un mūzikas pedagogs Jānis Erenštreits, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Muzikoloģijas katedras vadītāja Ieva Rozenbaha, izdevniecības "Musica Baltica" direktore Solvita Sējāne, nodibinājuma "Mūzikas un mākslas atbalsta fonds" valdes priekšsēdētāja Sandra Zanberga, pianists, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Ventis Zilberts, kā arī muzikologs, žurnālists un publicists Armands Znotiņš.

Lielā mūzikas balva ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā un šogad tā notika 26.reizi. 1993.gadā Kultūras ministrija pēc toreizējā ministra Raimonda Paula iniciatīvas pieņēma lēmumu ik gadu izcilākos sasniegumus mūsu valsts mūzikas dzīvē godināt ar speciālu balvu.