Tiešraidē no Lielās ģildes 1. oktobrī izskanēja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncerts. Mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Andra Pogas vadībā dzirdējām Sergeja Prokofjeva, Aleksandra Skrjabina un Lindas Leimanes mūziku.

Andris Poga: “Jau trešo gadu pēc kārtas jauno sezonu atklāsim ar latviešu komponista jaundarba pirmatskaņojumu. Savukārt jau otro sezonu LNSO būs savs rezidējošais komponists. Pagājušajā sezonā bija Gundega Šmite, šosezon būs Linda Leimane, kura īpaši atklāšanas koncertam radījusi jaundarbu Longing. Flashing. Bonding. Tāpat vēlos izcelt koncerta solistu – pianistu Daumantu Liepiņu, kurš savu talantu un meistarību daudzkārt pierādījis ne tikai Latvijā, bet arī jau starptautiski. Kopā atskaņosim Sergeja Prokofjeva Otro klavierkoncertu. Savukārt koncerta otrajā daļā skanēs Aleksandra Skrjabina Otrā simfonija – samērā reti dzirdama uz pasaules koncertskatuvēm. LNSO to vairākkārt spēlēja pēckara gados, un iespējams, ka iepriekšējo reizi tā tika atskaņota 1970. gadā Leonīda Vīgnera vadībā.

Skrjabina simfonijām ir ļoti īpaša krāsu palete, un tā ir mūzika, kas mūsu orķestrim, manuprāt, ļoti piestāv un padodas.”

Linda Leimane: “Uzaicinājumu būt par rezidējošo komponisti no Andra Pogas saņēmu jau pirms gada, bet viss norisinājās slepenībā, un vien pirms pāris dienām varēju par šo runāt publiski. Tas ir liels pagodinājums un iepriecinājums. Pēdējo pusgadu cītīgi strādāju pie atklāšanas koncerta skaņdarba Longing. Flashing. Bonding, bet ideja radās jau pirms gada. Šis ir viens no sarežģītākajiem skaņdarbiem, ko esmu sarakstījusi, pilns ar niansēm un detaļām. Bet esmu pārliecināta, ka mums viss izdosies.”

Daumants Liepiņš: “Šī ir jau otrā reize, kad sadarbošos ar LNSO. Prokofjeva Otrais klavierkoncerts no pianista viedokļa ir viens no sarežģītākajiem koncertiem, un es to atskaņošu pirmo reizi. Process bijis ļoti aizraujošs, un nevaru vien sagaidīt rezultātu. Ceru, ka tas būs interesants arī klausītājiem.”

Koncerts tiešraidi vadīja Inta Zēgnere, starpbrīdī piedāvājot sarunas ar Daumantu Liepiņu, Andri Pogu un LNSO galveno redaktoru Orestu Silabriedi.