Tiešraidē no Lielās ģildes -  festivāla "Vīnes klasika" noslēguma koncerts, kurš pilnībā atvēlēts Volfganga Amadeja Mocarta mūzikai, un tā smaguma centrs būs Rekviēms, kura atskaņojumam tuvosimies ar virkni nelielu opusu - pazīstamo moteti Ave verum corpus un sešiem kanoniem, kas koncertzālēs skanējuši daudz retāk. Latvijas Radio korim un Valsts kamerorķestrim Sinfonietta Rīga pievienosies solisti - soprāns Ilze Grēvele-Skaraine, mecosoprāns Ieva Parša, tenors Artjoms Safronovs un bass Edgars Ošleja. Pie diriģenta pults - Sigvards Kļava.

"Mēs joprojām dzīvojam briesmīgā kara zīmē un gan domās, gan dažāda veida atbalstos jūtam līdzi daudz cietušajai Ukrainas tautai. Arī šis koncerts izskanēs kā garīga sasaukšanās un atbalsts ukraiņiem", atzīst Sigvards Kļava: "Rekviēmu mēs spēlēsim tieši tajās dienās, kad pirms diviem gadiem sākās tās šausmīgās kara ainas un tā prātam neaptveramā traģēdija."

Koncertu ievadīs Mocarta pazīstamā un klausītāju iemīļotā motete Ave verum corpus KV 618, kurai sekos seši kanoni -  gan kora, gan instrumentu balsīs: Lacrimoso son io KV 555, kanons KV 191, kanons Ave Maria, kanoniskais Adagio, kanons Kyrie. Un tieši pirms Rekviēma, jo koncerts būs bez pārtraukuma, izskan kanons Alleluia KV 553.

Motete Ave verum corpus KV 618

Kanons Lacrimoso son io KV 555

Kanons KV 191

Kanons Ave Maria KV 554

Kanoniskais Adagio KV 410

Kanons Kyrie KV 89

Kanons Alleluia KV 553

"Rekviēms ir cilvēces muzikālā ģēnija viena no visaugstākajām virsotnēm, tie daudzie noslēpumi, kas ar to saistās, liek mums kaut kādā veidā ar milzīgu spēku un bijību mēģināt tuvoties šim skaņdarbam," saka Sigvards Kļava.