Tiešraidē no Lucernas Koncertnama – Gustava Mālera Trešā simfonija Lucernas Festivāla orķestra, solistes Vībkes Lēmkūlas, Bavārijas Radio kora sieviešu grupas, bērnu kora Luzerner Kantorei un diriģenta Pāvo Jervi sniegumā šīsvasaras Lucernas Festivāla atklāšanas koncertā.

Par zvaigžņu orķestri vai elites orķestri dēvētais Lucernas festivāla orķestris šovasar svin savu divdesmitgadi. Tieši pirms 20 gadiem orķestra dibinātājs Klaudio Abado pirmo reizi aicināja Lucernas festivāla orķestrī spēlēt savus draugus - pasaulslavenus solistus, kamermūziķus un pedagogus, vadošo Eiropas orķestru koncertmeistarus. Un tieši tāpat tas ir arī šodien. Ik gadu augustā Lucernā sastopas visas pasaules mūziķu elite, lai sēstos pie simfoniskā orķestra pultīm un kopā radītu unikālu simfoniskās mākslas brīnumu.

Toreiz, orķestra pirmajā koncertā, Klaudio Abado diriģēja Gustava Mālera Trešsimfoniju. Mālera meistardarbs nu skan arī jubilejas reizē.

Sākotnēji Mālers ik simfonijas daļai bija devis virsrakstu, atklājot, ka ar mūzikas palīdzību viņš vēlējies atbildēt uz tādiem jautājumiem kā “Ko man stāsta puķes pļavā”, “Ko man stāsta zvēri mežā”, “Ko man stāsta cilvēks”, “Ko man stāsta eņģeļi” un  “Ko man stāsta mīlestība”.

Kad partitūra tika publicēta, šie programmatiskie daļu nosaukumi gan vairs netika norādīti. Tomēr Trešā simfonija ir un paliek komponista panteistiskā pasaulskatījuma viskrāšņākais apliecinājums, viņa himna dabai un dievišķajam visa radītājam, kuru Mālers saskatīja mīlestībā.