Šoreiz "BBC Promenādes" koncertā liktenīgās noskaņās svinam fadu – žanru, kura nosaukums burtiskā tulkojumā nozīmē "liktenis", un tā vijīgās melodijas ir kaisles, ilgu un izmisuma piesātinātas.

Vakara zvaigzne Mariza ir viena no fadu tradīcijas dižākajām iemiesotājām un popularizētājām, un Karaliskajā Alberta zālē viņu dzirdam kopā ar dziedātājas izveidoto instrumentālo ansambli un Londonas Laikmetīgo orķestri (London Contemporary Orchestra). Viņu "Promenādes" debijas programmā skan Marizas 20 gadus ilgās karjeras spožākās muzikālās virsotnes, kā arī pāris acumirkļu no drīzumā gaidāmā albuma.

Līdz ar portugāļu fadu dziedātāju Marizu koncertā piedalās Luiss Gereiro (portugāļu ģitāra), Felipe Fereira (ģitāra), Žuāu Fradži (akordeons), Dinga (basģitāra) un Žuāu Freitass (perkusijas).

49 gadus vecās portugāļu fadu dziedātājas Marizas māte ir afrikāņu izcelsmes, tēvs – portugālis. Mariza dziedāšanai pievērsusies ļoti agros gados, un sākotnēji viņas repertuāru veidojsi dažādu stilu mūzika: līdzās varietē Mariza dziedājusi gan gospeļus, gan soulmūziku un džezu. Bet tad, tēva mudināta, apguvusi fadu dziedāšanu, rezultātā kļūstot par vienu no visu laiku slavenākajām portugāļu fadu dziedātājām.

***