Šoreiz veram vaļā "Svētku dienasgrāmatas" piekto nodaļu, kas veltīta tautas mūzikas videostāstam "Līdz pašām debesīm".

Augusta vidū no 16. līdz 24. augustam radošā komanda kopā ar Jakob Noiman Festival Band un TV brigādi devās uz Latvijas novadiem un pilsētām, lai apciemotu ikvienu Tautas mūzikas koncerta dalībnieku, lai kopīgi veidotu filmu-koncertstāstu par ceļu uz Dziesmusvētkiem, par šo laiku, ko visi kopā dzīvojam. Filmā skanēs intervijas ar dalībniekiem, vairāku kolektīvu individuālo priekšnesumu fragmenti, kā arī koncerta jaundarba, Lauras Jēkabsones "Rūto" pirmatskaņojums, kurā iesaistīti gan vokālie, gan instrumentālie ansambļi.

Tā ir spēle-sasaukšanās! "Rotā" garais sauciens no Balviem līdz Ventspilij, no Ikšķiles līdz Daugavpilij, no Limbažiem līdz Rīgai aizskan tāls un skanīgs - vai tu mani dzirdi?

Tā ir spēle "Es pakāpjos", lai dzirdētu tevi, lai tu redzētu mani! Vai mežā, vai kokā, vai vecajās pilsdrupās, vai laivā uz upes, vai jūras krastā, vai mājās, garajā zālē, vai augstajā kalnā!

Koncertstāsta pamatideja ir grūtību pārvarēšana, lai mēs atkal satiktos, saprastos, sadziedātos un saspēlētos, lai kopā pakāptos aukstāk par ikdienību un tiktu līdz savu iespēju un varēšanas pašām debesīm.

Raidījumā Tautas mūzikas programmas mākslinieciskās vadītājas Noras Kalniņas un režisores Elīnas Apsītes stāstītais tiek papildināts ar reportāžām no divām vietām Rīgā - uz AB dambja 16. augustā un pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja 19. augustā, kā arī no filmēšanas laukumiem pie Ķekavas Mūzikas skolas un Limbažu pilsdrupās 23. augustā.

Intervijās šī brīža noskaņojumu, notikumu gaitu un apstākļus atklāj dalībnieki no Limbažu Bērnu un jauniešu centra vokālā ansambļa "Pogas" grupām "Punktiņi" un "Ātraudži", viņu vadītāja Dace Robule un kapelas "Eži" vadītāja Sandra Budeviča, Rīgas 45. vidusskolas akordeonistu un flautu ansambļu meitenes, kā arī skolotājas Elita Baibakova un Inga Karika. Sarunās piedalās arī bērni no VEF Kultūras pils vokālās studijas "MOMO" grupas "Lielie tīņi" un Tukuma Mūzikas skolas 5.-9. klašu vijolnieku ansambļa, arī vijoles skolotāja Dace Šplīte-Lisova un skolas direktore Ligita Zemniece, audzēkņi no Ķekavas Mūzikas skolas Tautas mūzikas koporķestra un skolotāja, stīgu instrumentu nodaļas vadītāja Daiga Rozentāle. Tiek izvaicāti arī Jakob Noiman Band puiši un diriģents Jānis Grigalis.