"Svētku dienasgrāmatas" priekšpēdējā izlaidumā aicinām doties uz VEF Kultūras pili, kur no 11. līdz 13. septembrim Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas Televīziju organizēja XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta "Saule vija zelta rotu" koprepertuāra 33 deju video fiksāciju.

Lielkoncerta radošās ieceres pamatā ir gadskārtu svinēšana, un - cik daudzveidīgi un rakstos bagāti ir mūsu novadu tautas tērpi, tikpat daudzkrāsaini un aizraujoši bija arī deju raksti, ko atklāja kolektīvi no dažādām Latvijas pusēm: Dobeles, Balviem, Saldus, Kandavas, Rīgas, Limbažiem, Tukuma un Krāslavas, un šo uzskaitījumu vēl varēt turpināt un turpināt.

Interesanti bija vērot arī šo aizskatuves dzīvi: sagatavošanās procesu, uzmundrinājuma vārdus no skolotājiem, komandu, kas tiek dota ieraksta sākumam, kā arī neviltotu prieku, ka veikums izdevies.

VEF Kultūras pilī tiekamies ar jaunajiem dejotājiem no Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes "Vienības nams" bērnu deju kolektīva "Pienupīte", ko vada Inese Zuģicka, Krāslavas Bērnu un jauniešu centra deju kolektīvu "Raita" un tā vadītāju Valdu Timuli, RD IKSD VEF Kultūras pils Tautas deju ansambļa "Zelta sietiņš" bērniem, Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecāko referenti Zandu Mūrnieci un horeogrāfi, deju ansambļa "Zelta sietiņš" dibinātāju un vadītāju, deju svētku virsvadītāju Baibu Šteinu.