Skolēnu jaunatnes dziesmu un deju svētku dienasgrāmatas 9. lappusē iemūžināti svētku atklāšanas koncerta "Svētki esam mēs" televīzijas tiešraides aizkulisēs gūtie iespaidi.

18. septembra "Svētki esam mēs" tiešraides ierakstu visā tā piecu stundu garumā vēl aizvien var vērot Replay.lv platformā.

Tajā atspoguļojas sasaukšanās starp Rīgas, Jelgavas, Kuldīgas un Rēzeknes skatuvēm, uz kurām kāpa dažnedažādi ansambļi – pūtēju orķestri, tērpu modelēšanas pulciņi, vokāli instrumentālie ansambļi, popgrupas un bungu grupas, folkloras kopas, koklētāju un flautu ansambļi, tautas deju kolektīvi un mūsdienu deju grupas, un, protams, arī kori.

Tikai noskatoties tiešraides ierakstu, "Svētki esam mēs" dalībniekiem pašiem ir iespēja ieraudzīt lielo kopbildi, kurā tie piedalījušies.

Četru pilsētu tiešraidēs katrs varēja piedzīvot tikai daļiņu no kopējās "Svētki esam mēs" norises un tādējādi sev atzīt, ka tik tiešām, mēs paši esam svētki – par to arī pārliecināmies šajā raidījumā, viesojoties tiešraides aizkulisēs Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā, kur satiekam gan ansambļu dalībniekus, gan viņu vadītājus un citus tuvu stāvošus cilvēkus – Māru Mellēnu, Sandi Kalniņu un Ēriku Ešenvaldu, kuriem rūp, lai, neskatoties uz apstākļiem, svētki tomēr notiktu.