Par pūtēju orķestru gatavošanos Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem, par izmaiņām un spēju ar tām sadzīvot, lai pielāgotos jaunajiem apstākļiem, šīs nedēļas "Svētku dienasgrāmatā".

"Videofilma top kā iedrošinājums visiem kolektīvu vadītājiem un dalībniekiem, lai viņi redzētu, ka pūtēju orķestru nozare ir dzīva," saka režisore un teātra pedagoģe Inga Krišāne. Bet mākslinieciskā vadītāja un Alūksnes novada vidusskolas direktore Ilze Līviņa papildina: "Pūtēju orķestris ir pirmais ziņnesis, jo tas izskan un to sadzird tālu!"

Par to, kāds noskaņojums valda starp bērniem un kāda temperatūra dominē skolās var spriest pēc sarunām ar Ogres mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestra dalībniekiem un diriģentu, skolas direktoru Atvaru Lakstīgalu, kā arī ar Ventspils ģimnāzijas pūtēju orķestra diriģentu Daini Braunu.

Raidījumā skan arī Lāsmas Zutes-Vītolas veiktās intervijas Latgalē, ciemojoties pie Naujenes mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestra dalībniekiem un skolas direktora Ruslana Margeviča, kurš arī pats ir aktīvs orķestra mūziķis; un dodoties uz Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolu, kuras pūtēju orķestri jau 8 gadus vada Romāns Saikovskis.