XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dienasgrāmatā veram vēl vienu lappusi, kas veltīta jauniešu simfoniskajiem orķestriem.

To kopmuzicēšana bija iecerēta svētku simfoniskās mūzikas koncertā "Simfoniskie rotājumi", pulcinot ap 800 jauno instrumentālistu vienotā orķestra skanējumā, bet sakarā ar īpašo situāciju tik kuplā skaitā klātienē šo ieceri īstenot nebija iespējams. Tomēr gan jaunie mūziķi, gan viņu pedagogi un diriģenti meklēja jaunas iespējas, lai uzturētu svētku radošo garu un muzicēt prieku.

Četri orķestri – Krimuldas un Limbažu jauniešu simfoniskais orķestris Aivara Buņķa vadībā, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas kamerorķestris Armonico ar diriģentu Normundu Dreģi un šīs mūzikas skolas simfoniskais orķestris Lauras Stašas vadībā, kā arī Ķekavas novada jauniešu simfoniskais orķestris sadarbībā ar Mārupes mūzikas un mākslas skolas kamerorķestri un Siguldas mūzikas kolas orķestra dalībniekiem Pētera Plūmes vadībā iesaistījās šo alternatīvo svētku piedāvātajā izaicinājumā, gatavoja programmu, kā arī veica viena skaņdarba video ierakstu, kas rudenī pārtaps par Latvijas Televīzijā skatāmu koncertfilmu.

Raidījumā viesojamies pie Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas kamerorķestra Armonico, kas augusta nogalē diriģenta Normunda Dreģa vadībā ieskaņoja Jēkaba Mediņa "Leģendu", kā arī dodamies uz Līgatni, kur veselu nedēļu kopā nometnē pavadīja un repertuāru spodrināja Ķekavas novada jauniešu simfoniskais orķestris kopā ar Mārupes Mūzikas un mākslas skolas kamerorķestri un Siguldas mūzikas kolas orķestra dalībniekiem Pētera Plūmes vadībā.

Tiekamies ar abu orķestru diriģentiem - Normundu Dreģi un Pēteri Plūmi, ar Mārupes mūzikas un mākslas skolas direktori Daci Štrodahu, pedagoģi Baibu Santu Vanagu, kā arī jaunajiem mūziķiem.