Šajā raidījumā svinēsim – gan jaunas kino grāmatas iznākšanu, gan arī leģendārā latviešu kinooperatora Mika Zvirbuļa 85. jubileju.

 “Kārkli pelēkie zied”, “Es visu atceros, Ričard!” jeb “Akmens un šķembas”, “Četri balti krekli” jeb “Elpojiet dziļi”, “Klāvs- Mārtiņa dēls”, “Tauriņdeja”, “Mans draugs – nenopietns cilvēks”, “Dāvanas pa telefonu”, “Tās dullās Paulīnes dēļ”, “Akmeņainais ceļš”, “Carmen Horrendum”- tieši ar Mika Zvirbuļa kameras redzējumu šajās un virknē citu filmu daudziem no mums asociējas Latvijas kino tēls. Viņš ir viens no pirmajiem profesionāli izglītotajiem kinooperatoriem Latvijā, klasiķis, par kuru filmas.lv lasāms- “viens no tiem meistariem, kuru talanta un principu dēļ pieņemts runāt par Latvijas kinooperatoru mākslas augsto līmeni, kas tiek novērtēts arī pasaules kontekstā.” Līdztekus darbam pie filmām Miks Zvirbulis teju divus gadu desmitus vadīja Latvijas kinematogrāfistu savienību un tieši viņš kopā ar režisoru Ansi Epneru izgudroja un 1977. gadā dibināja Latvijas kino Nacionālo balvu "Lielais Kristaps".

9. novembrī Mika Zvirbuļa dzimšanas dienas svinības norisināsies kinoteātrī Splendid Palace, kur tiks izrādīta Oļģerta Dunkera 1970. gada filma  “Klāvs – Mārtiņa dēls” (1970), kā arī notiks jaunās grāmatas “Miks Zvirbulis. Esmu mierīgs kā pielādēts lielgabals” atvēršana. Šajā izdevumā kinorežisore Brigita Eglīte apkopojusi izcilā kino operatora atmiņu stāstus par studiju gadiem, filmām, un režisoriem, ar kuriem kopā strādāts. Tāpat tajā iekļauta bagātīga foto izlase, kā arī Jāņa Streiča un Andra Rozenberga veltījumi.

Kā raksta Kristīne Matīsa,  plašā pēcvārda autore, grāmata ir kā “dzirkstošu pastāstiņu mozaīka, tikpat līksmi draudzīga, kā jebkura satikšanās ar Miku”.

Raidījumā viesojas gan pats jubilārs Miks Zvirbulis, gan arī grāmatas autore, kinorežisore Brigita Eglīte.