Lucernas festivāla atklāšanas koncertā - ķīniešu pianists Lans Lans (Lang Lang) un Lucernas Festivāla orķestris Rikardo Šaijī vadībā! Koncerta programmā  - Igora Stravinska opuss "Dambārtonas ozoli" (Dumbarton Oaks) un mūzika baletam "Ugunsputns" (oriģinālā 1909/10 versija), kā arī Volfganga Amadeja Mocarta 24. klavierkoncerts dominorā KV 491.

Lucernas festivāls Šveicē notiek kopš 1938.gada. Pašlaik zīmols Lucerne Festival apvieno trīs vērienīgus notikumus -Lieldienu festivālu, Vasaras festivālu un Klaviermūzikas festivālu, kas ik gadu kopumā pulcē ap 120 000 klausītāju. Lieldienu festivālā pavasarī lielākoties skan sakrālā mūzika, vasarā programmās dominē simfoniskā mūzika, kuru atskaņo labākie Eiropas un Amerikas orķestri, savukārt rudenī ir Lulcernā ierodas pianisti no visas pasaules.

No 2003. gada festivālam ir savs orķestris, kuru  ilgus gadus līdz pat savai nāvei vadīja viens no pasaules izcilākajiem diriģentiem Klaudio Abado. Jau trešo gadu tā mākslinieciskais vadītājs ir itāļu maestro Rikardo Šaijī.