"PārMijās" sazvanāmies ar vijolnieci Magdalēnu Geku, kura šobrīd atrodas Francijā, un runājam par tikko aizvadīto koncertu Portugālē, par 19. maija koncertprogrammu, par jauniem un vēl drīzumā gaidāmiem ierakstiem.

19. maijā plkst. 19.00 tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas kores notiks koncerts "Krāšņās skaņrades". Vijolniece Magdalēna Geka un pianiste Iveta Cālīte iepazīstinās Rīgas koncertu publiku ar dažādu žanru Latvijas un Eiropas sieviešu komponistu skaņdarbiem, kas tapuši vairāk kā pusotra gadsimta garumā, tādējādi piedāvājot arī lielu stilistisko daudzveidību. Tiešraide būs pieejama LNB Facebook un YouTube lapās, kā arī mājaslapā.

Pēdējos gados visā pasaulē sevišķi aktuāla klasiskās mūzikas koncertu tendence ir iepazīstināt publiku ar dažādu laikmetu komponistēm, kuras gadsimtiem ilgi dažādu tradīciju un sabiedrības aizspriedumu dēļ nav novērtētas un atzītas atbilstoši viņu talantam un muzikālajiem sasniegumiem.

Šodien Latvijas sabiedrībā, mūsu vēsturiskā un sociālā mantojuma rezultātā klasiskās mūzikas komponistu iespējās vērojama daudz lielāka vienlīdzība, nekā tas joprojām ir Rietumeiropā.

Savukārt 19. gadsimta un 20. gadsimta sākuma sieviešu komponistu mūziku, kuru daudzviet pasaulē iepazīst un spēlē arvien vairāk un biežāk, savā ziņā atdodot senu parādu, uz Rīgas un koncertskatuvēm tikpat kā nedzird.

Programmā iekļautas Klāras Šūmanes Trīs romances vijolei un klavierēm op.22 Andante molto Allegretto Leidenschaftlich schnell, Maijas Einfeldes Trešā sonāte vijolei un klavierēm (1990–1995), Rutas Paideres “Līnijas. Krustpunkti” vijolei un klavierēm, kā arī Amandas Maieres Sonāte vijolei un klavierēm siminorā.