Festivāla Homo novus viesis Tetsuja Umeda ir japāņu mākslinieks, kurš strādā dažādās disciplīnās un kontekstos, veido performances, izstādes, instalācijas, mūziku, parasti to darot ārpus galerijām un skatuvēm. Viņa darbošanos var dēvēt par dialoga veidošanu starp lietām un apkārtējo vidi. Umedas performancēm piemīt aizraujoši izzinoša daba un vērīgums – ikdienas priekšmeti un tas, ko parasti izmetam kā nevajadzīgu, te kļūst par izrādes centru, tāpat kā telpas arhitektūra, apkārtējā vide un skatītāju kustība. Umeda mīl darboties ar vienkāršām dabas parādībām – gravitāciju, vēju, centrifūgas spēku, un no ikdienišķā pacietīgi rada kaut ko brīnumainu.

Rīgā Umeda izveidojis instalāciju ar 50 tukšām rīsu bundžām. Skaņa, kas rodas karsējot bundžas, sasaucas ar divus tūkstošus gadu senu rituālu, kas vēlaizvien tiek praktizēts dažās Japānas vietās. Cilvēki šādi pareģoja nākotni, ticot, ka īpatnā skaņa, kas rodas šajā procesā, ir kāda dieva balss. No 9.-11. septembrim tā ik dienu četras stundas no skatāma koncertzālē "Tu jau zini Kur".

Umeda strādā visā pasaulē un regulāri piedalās mākslas izstādēs, biennālēs un teātra festivālos Āzijā, Eiropā un Amerikā. Viņa nesanākie darbi ir iestudējums teātra telpā “Internship”, kurā galvenie varoņi ir teātra tehniskais aprīkojums, kā arī sērija “7 Ships”, kur Umeda kopā ar antropologu grupu veda skatītājus nakts braucienos ar kuģīti pa Osakas upi.

Ar Tetsuju Umedu tikās Dāvis Eņģelis