2024. gads paies viena no izcilākajiem Latvijas dzejniekiem Viļa Plūdoņa zīmē, jo viņam 9. martā ir 150. jubileja. Iedvesmojoties no Viļa Plūdoņa romantiski tēlainās dzejas apvienojies radošs duets – Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms un jaunais pianists Matīss Žilinskis. Viņi izveidojuši koncertprogrammu “Tālie krasti”.

Ar Matīsu Žilinski un Raimondu Celmu tiekamies brīdī, kad koncertprogramma jau ieskaņota albumā un pirmie trīs koncerti Kuldīgā, Rīgā un Rankā jau notikuši, tāpēc vaicāju, vai abiem šis ir brīdis, kad apkopo sajūtas un iespaidus pēc pirmajām tikšanās reizēm ar publiku. Uzzinām arī par klausītāju reakciju.

Vai dziesmas, kas šajā programmā ir 16, tiek papildinātas ar dzejas lasījumiem un improvizācijām? Runājam par krājumu, kas Matīsa rokās nonācis caur vecmāmiņas grāmatplauktu, par dzejas izvēli un dzejas muzikālo dabu. Vai uzreiz bija skaidrs, ka vokālā partija tiks uzticēta aktierim. Vai bija vēlēšanās klausīties, kā Plūdoņa dzeju traktē klasiķi un komponisti-laikabiedri? Runājam par Raimonda pieredzi šāda formāta koncertos, ko viņš salīdzina ar monoizrādi, kur satura ritējums tikai no viņa paša atkarīgs.

Nākamie koncerti:

23. martā pl. 18.00 koncertzālē Valmiera
24. martā pl. 16.00 Saldus mūzikas un mākslas skolā
5. aprīlī pl. 19.00 ZEIT radošajā kvartālā, Līgatnē
14. aprīlī pl. 17.00 Dzintaru koncertzāle, Jūrmala

Matīss Žilinskis ir mūziķis jau ceturtajā paaudzē - talantīgs pianists, komponists, aranžētājs, šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijā un viņa talantu atzinīgi novērtējis pat maestro Raimonds Pauls. Šī ir viņa debija tik liela mēroga koncertprogrammas īstenošanā gan kā pianistam, gan kā komponistam. Matīsa radīto mūziku un Viļa Plūdoņa dzeju uz skatuves izdzīvos Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms. Raimonds ir piedalījies tādās filmās kā: “Dvēseļu putenis”, “Ar putām uz lūpām”, “Jumprava. Lielais notikums”, u.c. mūziklos: “Kaupēn, mans mīļais” u.c., un šobrīd aktīvi darbojas Nacionālajā teātrī kā štata aktieris.