Kad 2011.gadā ar Rīgas festivāla ideju klajā nāca "Latvijas koncertu" direktors un festivāla mākslinieciskais vadītājs Guntars Ķirsis, tagadnē un nākotnē solot šos galvaspilsētas mūzikas svētkus krāšņus, vieglus un daudzveidīgus, tie satilpa vien divās kalendārās nedēļās. Šogad uz Latvijas festivālu vasaras koncertarēnas Rīgas festivāls kāps jau devīto reizi, un ar divām nedēļam kultūras kalendārā tam kļuvis krietni par šauru."

Šogad Rīgas festivāls notiks no 26. maija līdz 21. jūnijam, piedāvājot astoņus izcilus mūzikas un multimediālus notikumus, kuros vienuviet un tieši Rīgā savīsies Latvijas simtgades vērienīgā projekta "Latvijas gredzens" četru novadu košie, bet konceptuāli atšķirīgie raksti; kurā aizrautīgā pianista Vestarda Šimkus pirksti bursies ap Skrjabina smalkajām skaņu mežģīnēm; kurā romantisma vētras Lista mūzikā sacels Latvijas publikas mīlulis no Sanktpēterburgas – pianists Antons Ļahovskis; kurā džeza brīnumus kopīgā koncertprogrammā rādīs Amsterdamas "Concertgebouw" džeza orķestris un Latvijas Radio bigbends, bet festivāla Atklāšanas koncerts 26.maijā būs trīs dažādību saplūsme vienā dimensijā, ko radīs Jeruzalemes simfoniskais orķestris, Rietumeiropas klasiskās mūzikas vērtības un igauņu diriģents Andreass Mustonens.

Ierakstos no Rīgas festivālam veltītās preses konferences par festivāla programmu un dalībniekiem stāsta "Latvijas koncertu" valdes loceklis Guntars Ķirsis un programmu direktors Arturs Maskats, Latvijas Radio bigbenda vadītājs Kārlis Vanags, pianists Vestards Šimkus un Latvijas Radio kora diriģents Sigvards Kļava.