9. oktobrī Mazajā ģildē ar Ludviga van Bēthovena klaviersonāšu vakaru Rudens kamermūzikas festivālu atklās pianists Daumants Liepiņš.

No Bēthovena 32 klaviersonātēm mūziķis koncertam izvēlējies trīs - pirmo un pēdējo, kā arī 15. jeb "Pastorālo sonāti", un ir pārliecināts, ka tieši klaviersonātes vislabāk atklāj Bēhovena mūzikas būtību:

“Jūs redzēsiet, ka Bēthovens atklājas ne tikai kā dziļš filozofisks domātājs, kā pierasts viņu portretēt, bet arī kā pavisam nebēdnīgs bērns un arī apcerīgs dabas vērotājs.”

Daumants Liepiņš šā gada vasarā uzvarējis vienā no prestižākajiem pasaules pianistu konkursiem The 2019 Vendome Prize for Piano at the Verbier Festival (Šveice), kā balvu saņemot arī iespēju sniegt solokoncertu Verbjē festivālā Šveicē un ierakstīt albumu Steinway ierakstu kompānijā. 2019. gada gada sākumā Daumants kļuva par prestižā Marijas Kanalsas Starptautiskā pianistu konkursa laureātu. 2017. gadā Daumants saņēma Lielo mūzikas balvu kategorijā "Gada jaunais mūziķis", kā arī kļuva par pirmās vietas ieguvēju Ziemeļvalstu starptautiskajā pianistu konkursā Zviedrijā.

Daumants Liepiņš ir ieguvis bakalaura grādu Kārlstades Universitātes Ingesundas Mūzikas augstskolā Arvīkā Zviedrijā, bet šogad ir iestājies maģistrantūrā Ženēvas Mūzikas augstskolā.