10. februārī plkst. 16.00 Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" skanēs kamermūzikas koncerts "Virtuozs uz jumta", kurā muzicēs pianiste Agnese Egliņa un vijolniece Paula Šūmane – ar viņām arī tiekamies ceturtdienas "Neatliekamajā sarunā".

Koncertprogramma “Virtuozs uz jumta” aicina klausītājus doties riskantā ceļojumā, kurā netrūks ne ausij tīkamu melodiju, ne mulsinošu un izaicinošu pārsteigumu.

Koncerta sākumā skanēs Franča Šūberta Briljanta Rondo si minorā, D. 895, ko komponists veltīja tā laika čehu virtuozam, vijolniekam Jozefam Slavikam, kuru nereti dēvēja arī par “otru Paganīni”. F. Šūberta intīmo, sirsnīgo rokrakstu papildina temperamentīgas, slāviskas dzirksteles, kas piešķir darbam briljanta spožumu.

Savukārt Ernesta Šosona Poēma, op.25 ievedīs sirdi plosošu nianšu valstībā. “Triumfējošās mīlestības dziesma” ˗ tāds bijis skaņdarba sākotnējais nosaukums, komponistam iedvesmojoties no krievu rakstnieka Ivana Turgeņeva tāda paša nosaukuma romantiskas noveles.

Pēc tam sekos Darjī Mijo Kino fantāzija “Vērsis uz jumta”, op. 58.  Fantāzija sākotnēji tikusi plānota kā muzikālais noformējums Čārlija Čaplina mēmajam kino, tomēr vēlāk, sadarbībā ar rakstnieku Žanu Kokto, pārtapa baletā, kā arī tika pārveidota koncertskaņdarba formā dažādiem mūziķu sastāviem. Skaņdarbā apkopotas brazīļu melodijas, tango, sambas un pat portugāļu fado. Arī nosaukums cēlies no tā laika slavenā tango Brazīlijā.

Koncertu noslēgs Rumānijas nacionālā lepnuma, izcilā vijolnieka, komponista, diriģenta un pedagoga Džordžes Enesku Trešā Sonāte vijolei un klavierēm “Rumāņu tautas raksturā”, ko raksturo oriģinalitāte, eksotiska gaisotne un improvizācijas gars.