"Neatliekamās sarunas" viesis šoreiz ir diriģents Valdis Butāns, jo 2. jūnijā Rīgas Sv. Pētera baznīcā plkst. 19.00 Valsts akadēmiskais koris "Latvija" sadarbībā ar Orķestri "Rīga" viņa vadībā atskaņos Imanta Kalniņa oratoriju "Rīta cēliens". Solisti būs Ilona Bagele, Rihards Mačanovskis, Andris Ludvigs, teicēji – Ilze Ķuzule-Skrastiņa un Intars Rešetins.

Imants Kalniņš oratoriju “Rīta cēliens” radīja 1977. gadā par godu Andreja Upīša 100 gadu jubilejai. Tās literārajā materiālā izmantota Andreja Upīša dzeja un proza, bet libreta salikumu veidojis latviešu dramaturgs un režisors Pēteris Pētersons. Sapņi par nacionālo atmodu un 1905. revolūcijas atskaņas ir oratorijas “Rīta cēliens” tematiskais pamats. “Sīks rasas piliens uz sejas”, “Varoni gaidot”, “Vārti veras” – tās ir atpazīstamākās oratorijas daļas, kas nav zaudējušas izteiksmes skaistumu un aktualitāti arī šodien.

Oratorija oriģināli paredzēta diviem teicējiem, mecosoprānam, tenoram, baritonam, jauktam korim un simfoniskajam orķestrim, bet komponists Vilnis Šmīdbergs skaņdarbu pārlicis pūtēju orķestrim.