Sestdien, 5. janvārī, plkst. 19.00 Zirgu ielas koncertzālē neformālā gaisotnē notiks kamermūzikas vakars, kas veltīts izcilās komponistes Maijas Einfeldes 80. jubilejai.

Koncertā skanēs galvenokārt 70.–90. gados komponēta mūzika balsij un instrumentiem. Muzicēs dziedātāja Ieva Parša, flautiste Ilona Meija, klarnetists Guntis Kuzma, mežradznieks Artūrs Šults, vijolnieki Arvīds Zvagulis un Ivars Brīnums, altists Pēteris Trasuns, čellists Ēriks Kiršfelds un pianiste Herta Hansena. Koncertu vadīs mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis.

"Neatliekamajā sarunā" par šo skaisto un sirsnīgo notikumu izvaicājam divas no koncerta dalībniecēm - Ilonu Meiju un Hertu Hansenu, kuras turklāt pavisam nesen Latvijas Radio ierakstu studijā ieskaņojušas jubilāres Sonāti flautai un klavierēm...

"Maija pati ieteica skaņdarbus, kurus viņa vēlētos dzirdēt," stāsta Herta Hansena un piekrīt, ka koncertu nudien apvij noslēpumainības plīvurs. "Tā būs improvizācija - tieši tā, kā Maijai patīk. Būsim draugu lokā. Mums visiem tā bija kā obligāta prasība - tas, ko nevar neizdarīt..."

"Jo kurš gan vēl no latviešu autoriem tik daudz rakstījis kamermūziku? Maija šajā jomā devusi milzīgu artavu, būtu bijis grēks neizveidot šādu koncertu!" uzsver Ilona Meija.