Pirmdien, 12.oktobrī, plkst. 18.00 Latvijas Radio koncertstudijā skanēs programma „Tīrs Ābols”, kas veltīta komponista Jura Ābola 70 gadu jubilejai. Viņa kompozīcijas flautai, vijolei, čellam un klavierēm atskaņos Trio Spectrum mūziķes – flautiste Liene Denisjuka-Straupe un pianiste Kristīne Paula, kā arī vijolnieks Sandis Šteinbergs un čellists Ēriks Kiršfelds.

Anna Veismane tikās ar flautisti Lieni Denisjuku-Straupi un izvaicāja, kā radās ideja šai programmai: „Man ļoti spēcīgi rezonēja komponista vārdi, ka mūsdienu cilvēkiem pietrūkst domāšanas ekoloģijas, un kas varētu būt ekoloģiju raksturojošāks vārds kā Tīrs Ābols.

Ar komponistu iepazinos, kad veidoju rakstu žurnālam „Mūzikas Saule”, tā bija mūsupirmā tikšanās klātienē, kuru es nekad neaizmirsīšu, jo mūsu  draudzība nostiprinājās.

Abi esam flautisti, turklāt viņš ļauj mūziķim  līdzdarboties skaņdarba atskaņošanā. Pazīstot komponistu, es ar lielu paļāvību pati tulkoju šos krustiņus un svītriņas. Komponists intuitīvi ir atradis  dažādus jaunus izteiksmes līdzekļus, lai atspoguļotu savu filozofisko domu.”

Koncertā „Tīrs Ābols” skanēs Trio sonāte flautai, vijolei un klavierēm, „Gobi pasaka” flautai un klavierēm, „Zilonis un pelīte” vijolei un klavierēm, Sonāte vijolei klavierēm, Dodekaptihs Vidi Stellam flautai, čellam un klavierēm, Improvizācija – skerco flautai solo. Trio sastāvā – flauta, vijole un klavieres, komponists savā laikā muzicējis arī pats kopā ar vijolnieku Jāni Bulavu un pianistu Edmundu Goldšteinu.