1919. gada 29. augustā Latvijas Republikas Ministru kabinets pieņēma lēmumu par Latvijas Valsts bibliotēkas dibināšanu, un par tās pirmo vadītāju kļūst Jānis Misiņš. 2019. gadā Latvijas Nacionālajai bibliotēkai aprit simtā gadskārta,  kas ar dažādiem pasākumiem tiks svinēta visa gada garumā. Jubilejas datums ir 29. augusts, kad tiks atklāta izstāde "Neredzamās vērtības",  bet publiskas svinības notiks Atvērto durvju dienā 31. augustā, kad ikviens LNB darbinieku pavadībā noteiktos laikos varēs iekļūt jebkur - krātuvēs, retumu glabātuves, inženiertehniskajās telpās u. c. - un uzzināt teju jebko.

18. janvārī notika LNB simtgades pasākumu izziņošana un atklāta ceļojošā izstāde "Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai", kas simboliski veidos tiltu starp LNB simtgadi un bibliotēku veidošanās vēsturi. Izstādē atspoguļoti stāsti par 12 Latvijas publiskajām bibliotēkām, kurām ir būtiska nozīme Latvijas tapšanā par valsti, izceļot to bagāto vēsturi un dibināšanā iesaistītās personības.

Par notikumiem, kas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā šogad gaidāmi, stāsta LNB sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.