Satiekamies ar sarunu festivāla LAMPA direktori Ievu Moricu un programmu kuratori Egitu Prāmu.

Sarunā uzzinām, ka festivāls šogad notiek devīto reizi 9. un 10. jūnijā Cēsīs un LAMPAS idejas priekštecis dzimis Zviedrijā, kad Zviedrijas kādreizējais premjerministrs Ulovs Palme parkā netālu no viņa vasaras mītnes Visbijā svētdienās mēdzis uzrunāt tautu, stāvot uz piekabes un performējot politiskas uzrunas.

Latvijā un Igaunijā gan sarunu festivāls vairāk vērsts uz demokrātiskās telpas uzturēšanu, un visam pamatā ir sarunāšanās kultūras izkopšana.

Pieskaramies sociālo tīklu tēmai, neiecietībai, bailēm no viedokļa paušanas; paslavējam LAMPAS unikālo gaisotni un vērā ņemamo vēriena paplašināšanos gadu gaitā; apsveram racionālā un emocionālā elementa klātbūtnes lietderīgumu sarunās un finālā uzzinām arī par festivāla norises vietas (ne)iespējamo maiņu.

Festivāla laikā kopumā notiks vairāk nekā 300 pasākumu. Vairākas festivāla diskusijas būs vērojamas tiešraidē festivāla mājaslapā un citās platformās. Šogad programma tapusi, sadarbojoties ap 260 dažādu organizāciju un aktīvo iedzīvotāju, – sabiedriskās organizācijas, valsts pārvaldes un pašvaldību iestādes, uzņēmumi, mediji, augstskolas, politiskās partijas un dauzi citi. Vairāk informācijas par festivāla norisi iespējams atrast tā mājaslapā, savukārt festivāla programma pieejama šeit.