Latvijas Radio koris diriģenta Kaspara Putniņa vadībā piektdien, 11. oktobrī, Sv. Jāņa baznīcā atskaņos jaunu programmu ’’Klātesošā’’, kuras centrālā ass šoreiz būs lūgšana Ave Maria, kuru savā mūzikā iekļāvuši Fēlikss Mendelszons un Johaness Brāmss 19. gadsimtā un latviešu skaņraži Maija Einfelde un Andris Dzenītis mūsdienās.Koncertā piedalīsies ērģelniece Ilze Reine,  atskaņojot Riharda Dubras pirms 20 gadiem tapušo meditāciju ērģelēm “Dievmātes skatiena pieskāriens”.

Kaspars Putniņš: “Programmas centrā būs Johannesa Brāmsa un Fēliksa Mendelszona kormūzika – neatņemama žanra kanona sastāvdaļa. Abi meistari ir bijuši izcili kora tradīciju pārzinātāji, Baha un citu lielo autoru darbu eksperti, kas ar savu izpratni par skaņu, ar savu unikālo mūzikas valodu, ar dzīvu, atklāti emocionālu attieksmi pret tekstu ir atklājuši jaunus apvāršņus kora kā instrumenta iespējām.

Programmas galvenie viesi, Brāmsa un Mendelszona “sarunbiedri”, būs Latvijas Radio kora draugi un partneri – komponisti Maija Einfelde un Andris Dzenītis.  Koncerta galvenā saturiskā ass būs klasiskais Ave Maria teksts. Šoreiz tas skanēs četras reizes, visu četru autoru ļoti atšķirīgajās versijās”.

Maijai Einfeldei, sadarbojoties ar Latvijas Radio kori, tapuši daudzi būtiski, novatoriski sacerējumi, tomēr jāpiekrīt kādam kritiķim, kurš reiz savā apcerējumā par komponisti minējis, ka savas personības lieluma un dvēseliskā smalkuma dēļ Einfelde drīzāk ir kā 19. gadsimta cilvēks. Man vienmēr ir šķitis, ka komponistes mūzika patiešām ļoti labi saskan ar lielo 19. gadsimta meistaru darbiem. Andra Dzenīša mūzikai šoreiz kontrapunkta, kontrasta loma – mūsdienu cilvēka saskaldītā pasaules uztvere, skarbi, neatbildēti jautājumi.”

1. oktobrī Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas jaunajā koncertzālē tika pasniegtas Igaunijas Kultūrkapitāla Mūzikas nozares gada prēmijas par izcilu sniegumu 2018./2019. gada sezonā. Vienu no 10 prēmijām saņēma arī Kaspars Putniņš – par atdevīgu darbu Igaunijas mūzikas kultūrā.