28. jūnijā Ministru kabinetā notiks valdību veidojošo politisko partiju tikšanās par Nacionālās koncertzāles izveidošanu.

Ļoti nopietni tai gatavojas pagaidām vēl kultūras ministres amatā esošā Dace Melbārde, pagājušajā nedēļā medijiem paužot savu redzējumu par koncertzāles tapšanas procesu un atbildot uz Latvijas Radio 3 "Klasika" uzdotajiem jautrājumiem, paužot pārliecību, ka Nacionālajai koncertzālei jāatrodas pie Daugavas.

"Esam valsts, kuras galvaspilsēta ir ar pieeju pie upes, un šī upe pilsētas attīstībā tiek nepietiekami izmantota.

Lūkojoties uz aizvadīto gadu daudzajiem piemēriem, kur un kā veidotas koncertzāles, redzam, ka ļoti veiksmīgu koncertzāļu piemēri ir tieši pie ūdeņiem. Mēs šo iespēju neesam izmantojuši.

Kāpēc lai mēs to nedarītu?”

Sarunas gaitā ministre uzsver: "Mēs runājam par ļoti nozīmīgu nacionālo objektu - tā nav tikai Kultūras ministrijas iegriba, ka mūziķu vajadzībām vajadzīga ēka.

Mēs runājam par nacionālas nozīmes objektu, kas stāstīs stāstu par Latviju vēl ilgi pēc tam, kad mēs uz šīs zemes sen vairs nebūsim.

Lielās kultūras būves ir tās, kas dzīvo cauri gadsimtiem, veido valsts lielo stāstu. Tāpēc mēs arī piešķiram tik lielu uzmanību tam, lai tas būtu kvalitatīvi."

Sarunas pilnu versiju aicinām lasīt šeit!