22. aprīlī pulksten 19 Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Andra Vecumnieka vadībā aicina mūzikas mīļotājus piedzīvot gaišo Vīnes klasiķa Volfganga Amadeja Mocarta un beļģu izcelsmes franču romantisma komponista Sezāra Franka mūziku.

Volfgangs Amadejs Mocarts ir viens no pašiem nozīmīgākajiem meistariem pasaules mākslas vēsturē – ģeniāli apdāvināts komponists, pianists, vijolnieks, diriģents, pedagogs. Viņa ārkārtējās muzikālās dotības realizējās visu tolaik eksistējošo profesionālās mūzikas žanru papildināšanā un principiālā reformēšanā, kā arī atjaunināšanā.

Koncerta programmā iekļauti divi Mocarta skaņdarbi – uvertīra operai "Lučio Silla", savukārt kulminācijā skanēs Mocarta Sinfonia Concertante obojai, mežragam, fagotam un klarnetei ar orķestri.

Liepājas Simfoniskais orķestris to izpildīs kopā ar obojistu Mārtiņu Zālīti, klarnetistu Kārli Catlaku, fagotistu Arti Zēnu un mežradznieku Ingu Novicānu, kas ir ne vien šī orķestra koncertmeistari savu instrumentu grupās, bet zināmi arī ar savu aktīvo koncertdarbību pūšaminstrumentu ansambļa Kurland Quintet sastāvā.

Telefonintervijā ar klarnetistu Kārli Catlaku runājam gan par gaidāmo saspēli ar orķestri, gan arī to, kā orķestra saspēlē palīdz muzicēšana kameransamblī un cik meistarīgi bija mūziķi Mocarta laikā.