12. jūlijā 25. starptautiskā senās mūzikas festivāla ietvaros Rīgas Sv. Pētera baznīcā viesosies viens no pasaules vadošajiem senās mūzikas interpretiem - arfists un diriģents Endrū Lorenss-Kings no Lielbritānijas. Kopā ar Latvijas Radio kori veidotajā programmā skanēs muzikāli retumi – Meksikas baroks.

Endrū Lorenss-Kings visā pasaulē ir ļoti pieprasīts solists un diriģents. Iestudējis baroka operas, oratorijas un kamermūziku Milānas "La Scala" operteātrī, arī Sidnejas un Tokijas operā, Berlīnes filharmonijā, Vīnes "Konzerthaus", Ņujorkas Kārnegī zālē un Maskavā.

Pirms pieciem gadiem viņš atceļoja arī uz Latviju, lai piedalītos aizraujošajā projektā "Prīsta triumfs", kas tika īstenots kopā ar kamerorķestri "Sinfonietta Rīga". Bet šoreiz jauna un skaista tikšanās iecerēta ar Latvijas Radio kori.

Endrū Lorenss-Kings: Esmu ļoti priecīgs atgriezties Rīgā! Grūti noticēt, ka pagājuši jau pieci gadi… Šeit ir ļoti īpaša atmosfēra – pirmkārt, Latvija ir valsts pie jūras. Un pilsētas pie jūras vienmēr bijušas saistītas ar tirdzniecību, ar dažādiem tirdzniecības ceļiem, ar atvērtību. Arī es pats dzīvoju uz nelielas salas.

Pilsētas, kas atrodas pie ūdeņiem, ir atvērtas dažādām idejām un kultūru apmaiņai.

Arī senajā mūzikā katrai no valstīm bijis savs stils.

Vairāk un plašāk šeit!