Pianiste Agnese Egliņa tikko kā atgriezusies no koncerta Šanhajā, kurā uzstājusies kopā ar pasaulslaveno latviešu operdīvu Kristīni Opolais, bet 17. janvārī dzimtās Liepājas koncertzālē "Lielajā dzintarā" kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri Mārtiņa Ozoliņa vadībā atskaņos vienu no saviem visiemīļotākajiem darbiem – Džordža Gēršvina Rapsodiju blūza stilā, ko varēs klausīties arī Latvijas Radio 3 "Klasika" tiešraidē.

Gan Kristīnei Opolais, gan Agnesei Egliņai uzstāšanās Šanhajas Austrumu mākslas centrā bijusi debija Ķīnā. "Tas tiešām bija īpašs notikums gan man, gan Kristīnei, turklāt tā bija arī mūsu debija kā duetam – sadarbojāmies pirmo reizi, un tas bija mūsu pirmais kopkoncerts, kas izvērtās ļoti veiksmīgs," stāsta pianiste Agnese Egliņa.

"Mani ļoti interesēja, kāda būs mūsu sadarbība ar Kristīni, jo tā jau nav tikai muzicēšana – tā ir arī saskarsme, personību satikšanās, plus vēl ceļošana. Tas viss kopā ir viens liels, skaists komplekts.

Ar Kristīni tiešām jutos ļoti labi, jo viņa ir īsta māksliniece, jauks cilvēks, turklāt ar mūsu mentalitāti. Ļoti labi sapratāmies, abas esam laimīgas par rezultātu un šobrīd jau kaļam lielus plānus nākotnei.

Diemžēl koncerti Latvijā pagaidām nenotiks, bet mēs ceram arī uz to. Toties daudzi koncerti šobrīd tiek plānoti gan Ķīnā, gan daudzās citās valstīs, jo sadarbība mums abām ir īpaša."

Vairāk  un plašāk šeit!