Šoreiz tikšanās ar fascinējošu somu džeza pianistu Īro Rantalu. Daudzi klausītāji viņu atcerēsies no Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra Vecgada koncertiem 2016. gada nogalē, kad viņš bija V.A. Mocarta Klavierkoncerta solists, un, jāsaka, džezmeņa un klasiskā pianista biogrāfiju viņš raksta vienlaicīgi joprojām un viņam izdodas sirsnīgi uzrunāt atšķirīgas mūzikas cienītāju auditorijas. Tātad īpašs, vispusīgs talants, kas 2015. gadā novērtēts pat ar Somijas valsts stipendiju radošam darbam piecu gadu laikposmā. 

Īro Rantala mācījies džezu Sibēliusa Mūzikas akadēmijā un Manhetenas mūzikas skolā. Kopš 2011. gada Rantalas ierakstus izdod viena no Eiropas vadošajām džeza izdevniecībām ACT, un eksperti viņu raksturojuši kā „inteliģentu, humorpilnu, sentimenta un ironijas caurvītu personību, kam ir neparedzamas idejas un smalka klavierspēles tehnika."

Lai saprastu, cik vitāls, ekscentrisks un stilīgs ir Īro Rantala, pietiek atvērt viņa mājaslapu. Ar asprātīgo vizuālo noformējumu šeit atklājas soma labā humora spēja. Taču Īro Rantala nodarbojas arī ar nopietniem uzdevumiem, to vidū, piemēram, pedagoga darbs un Somijā viņš ir labās gribas vēstnieks Unicef organizācijai un daudz ceļo uz misijām tālās, eksotiskās zemēs.   Jāpiebilst, ka 2012. gadā Īro Rantala saņēma Vācijas ECHO balvu kā gada labākais citzemju pianists un vairāki apbalvojumi viņam piešķirti arī dzimtenē.

Raidījumā  Īro Rantalas trio (kopā ar basistu Danu Berglundu un sitaminstrumentālistu Antonu Egeru) ierakstos no 2018. gada festivāla Kissinger Sommer Vācijā atskaņo Kenny Barron, Keith Jarrett, Bud Powell un Thelonious Monk kompozīcijas.