"Klasikas" Neakadēmiskajā pusstundā - Jāņa Lūsēna cikls "Krāsas: Sarkanā, Brūnā, Zaļā, Baltā un Pelēkā". Albums, kuru vērtējot, Andrejs Veitners reiz izteicies, ka "tas ir ieraksts, kas varbūt nepadara dzīvi krāsaināku, tomēr spēj atgādināt, kāda tā kādreiz bijusi".

Jānis Lūsēns ciklu komponējis tālajos astoņdesmitajos, paredzēdams rokgrupai un Normunda Šnē vadītajam kamerorķestrim, bet 2003. gadā tapa šī cikla ieskaņojums ģitārista Aivara Gudrā debijas albumam "Krāsas" kamerīgākā versijā: soloģitārai, taustiņinstrumentiem, vijolei, obojai un basģitārai.

Tās ir krāsas, kurās vīd cerību, sāpju, vilšanos, mazu un lielu uzvaru, un arī zaudējumu laiks. Smeldzīgas atmiņas, saldi rūgtens prieks un arī miers, kāds piedzimst tad, kad visas cīņas izcīnītas un visas as’ras izraudātas.

"Krāsu" atskaņojumā piedalījies soloģitārists Aivars Gudrais, taustiņinstrumentālists Jānis Pērkons, Brūnajā krāsā viņiem pievienojas obojists Normunds Šnē un basģitārists Modris Laizāns, - Zaļajā, Baltajā un Pelēkajā dzirdama Raimonda Ozola spēlētā vijole un vienā no šīm krāsām arī Zanes Gudrās balss.