Kad viņš iznāk uz skatuves, klausītāju zālē parasti valda apjukums, taču, tiklīdz viņš sāk dziedāt, pirmā mirkļa izbrīns pazūd.

Tas ir pasaulslavenais vācu basbaritons Tomass Kvasthofs (Thomas Quasthoff, 1959), uz kura koncertiem biļetes ir izpārdotas visā pasaulē, kurš saņēmis divas Grammy balvas un kura augums ir vien 132 centimetri.

Jau vairākus gadu desmitus viņš ir visā pasaulē cienīts, pieprasīts un mīlēts mūziķis, kurš dzied gan Šūbertu, gan džezu. "Balss ir tāds instruments, ar kuru katrs no mums ir saistīts. Protams, balsij ir zināms sakars ar raksturu, bet mēs zinām izcilas balsis mūzikas pasaulē, kuru īpašnieki savā dzīvē nebūt nav bijuši jauki cilvēki," - tā Tomass Kvasthofs.

Neakadēmiskajā laikā klausāmies ierakstus no viņa un NDR bigbenda šogad klajā laistā albuma Nice 'N' Easy.

Arī ieraksta process lieliskajam, pamatā klasiskajam baritonam Tomasam Kvasthofam Hamburgas studijā sniedzis laimi, prieku un intensīvu muzicēšanu kopā ar džeza kolēģiem.

"Te es neesmu solists, bet daļa no kopuma," saka Kvasthofs.

Ansamblī, kas kopā muzicē jau 10 gadus, spēlē pianists Frenks Šastenjē (Frank Chastenier), basists Dīters Ilgs (Dieter Ilg), perkusionists Volfgangs Hafners (Wolfgang Haffner) un trompetists Tills Brenners (Till Brönner), kuriem pievienojas arī Norddeutscher Rundfunk bigbends.