Beļģu folkroka grupa WŐR neaizmirst savas saknes un ar azartu izceļ beļģu tradicionālās mūzikas esenci. Šī senā mūzika aicina kustēties!

Šopavasar grupa viesojās VEF Kultūras pilī, un spriganu aranžiju līksmos seno deju ritmos mūziķi priecēja arī Latvijas klausītājus. Grupu veido pieci dalībnieki, spēlējot saksofonu, vijoli, akordeonu, dūdas un ģitāru.

WŐR klajā nāca ar savu pirmo albumu Back to 1780’s! 2015. gadā, ceļot gaismā gandrīz 300 gadus senas Beļģijas Flandrijas reģiona melodijas. 18. gadsimtā daži mūziķi no Antverpenes, Briseles, Ģentes un Lēvenas bija pierakstījuši savu mīļāko mūziku. Gadsimti gāja, papīrs dzeltēja, tinte izdzisa un arī šai tautas mūzikai būtu bijis laiks izgaist pavisam… Taču folkroka grupas WŐR smalki teksturētie aranžējumi iedveš šīm 18. gadsimta melodijām jaunu enerģiju un jaunu dzīvi.

Līdz šim grupa izdevusi divus albumus, jau pieminēto Back to the 1780’s! un albumu SSSHT 2017. gadā. Grupas bijušas koncerttūres Eiropā, Austrālijā, Kanādā, ASV. 2018. gada augustā grupa WŐR ar savu jaunāko albumu izpelnījusies vācu apbalvojumu Preis der Deutschen Schallplattenkritik un arī šajā raidījumā vairums kompozīciju būs no šī jaunākā albuma ar amizanto nosaukumu SSSHT. Abi albumi aicina iztēloties senās mūzikas radītājus – Antverpenes, Briseles, Ģentes un Lēvenas pilsētu mūziķus – vijolniekus, zvanu torņa mūziķus, deju meistarus, kuri uzstājās dažādos svētkos un saietos, sākot ar ceremonijām un beidzot ar neformālām ballītēm.