Podkāsta sezonas noslēgumā laikmetīgās dejas horeogrāfe un dejotāja Agate Bankava par sastrādāšanos ar jauniešiem, savām attiecībām ar ķermeni skolas laikā, ķermeņa dažādajām nozīmēm, kā arī tā vienotību ar it visu tev apkārt esošo

“Jā, mana pieredze ar ķermeni palīdz darbā ar jauniešiem saprast viņus labāk. Taču es arī saprotu, ka man ir jābūt ļoti uzmanīgai, jo ir daudzi stereotipi par cilvēku ķermeņa valodu. 

Savā dzīvē esmu pieredzējusi to, ka ķermeņa valoda liecina par vienu, bet cilvēkam iekšā ir pavisam kas cits

To var sarprast tikai caur sarunu – vai esi nolasījis pareizi. Tamdēļ, kad ieraugu asus punktus ķermeņa valodā, pirms secinājumu veikšanas cenšos tikt līdz sarunai. Ķermeņa valodas ir ļoti dažādas. Ir daži bāzes koncepti, kas varbūt var liecināt par vienu vai otru lietu, bet nevajag skatīt vīru pēc cepures.”

“Dejojot baletu skolā, mana pieredze ar ķermeni bija visai smaga. Taču specifiskais ir tas, ka profesijā, ko izvēlējos, ķermenis ir viens no instrumentiem. Tāpēc es visu laiku par to arī tā domāju – tāpat, kā domāt, vai tavai vijolei viss ir kārtībā.

Augstskolā, kad notika visādi prāta sprādzieni saistībā ar to, ka viss ir mazliet citādāk, nekā es biju domājusi, sāku griezties pie domām, bet ko mans ķermenis vēlas, kad tas nedejo? 

Vairāk klausieties epizodē.

Podkāstu var klausīties arī populārākajās straumēšanas platformās – Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts u.c.