Interneta žurnāla “Satori.lv” redaktors Andrejs Vīksna sniedz ieskatu kultūras jomā strādājošo aizkulisēs – veiksmēs un izaicinājumos

Podkāsta sākumā nedaudz aprunājamies par esošo situāciju pasaulē: “Domājot par karu Ukrainā, man šķiet interesanti, ka pašu kara fizisko realitāti mēs šeit nepiedzīvojam. Ja piedzīvojam, tad ļoti minimāli – sastopam bēgļus, cenu pieaugumus, bet, kopumā skatoties, tas nav pilnīgi nekas. Beigu beigās šis karš mums eksistē tikai informācijas telpā. Mūsu fiziskajā ikdienā patiesībā nekas daudz nav mainījies. 

Lielā spriedze nāk no tā, ka informatīvais lauks un psiholoģiskā telpa, kurā mēs dzīvojam, nesakrīt ar fizisko telpu. Tad notiek sadursme, un nav skaidrs, kā vienlaikus esksistēt šajās pilnīgi pretējās pasaulēs.

Pievēršoties tēmai par kultūras jomā strādājošajiem aizkulisēs: 

“Man ir grūti nošķirt privāto no darba dzīves. Manas intereses un pazīstamie cilvēki gan privātajā, gan darba dzīvē lielākoties pārklājas. Es arī mēdzu pamosties nakts vidū, lai pierakstītu raksta tēmu, kas man tobrīd iešāvusies prātā. Ar saviem draugiem, kuri arī ir iesaistīti kādā kopīgā projektā, mēdzu darīt tā, ka ziņas par kavētiem rakstiem sūtu viņiem e–pastā, bet norunāju tikšanos ar viņiem Messenger, tādā veidā cenšoties nodalīt šīs divas pasaules. Bet skaidrs, ka tas tik vienkārši nestrādā.”

Kā māksla eksistē šajā projektu pasaulē?

Projektu ritms ir ļoti nevienmērīgs un tāds, uz ko nevar paļauties. Tev vienmēr ir nedrošības sajūta – vai tev būs iespēja šo darbu realizēt? Vai tev iedos naudu? Dažkārt daudzas lietas var sakrist vienlaikus, dažkārt nav nekā. Tāpat jocīgi ir brīži, kad tev ir ideja par to, ko vēlies darīt, seko projektu konkurss, bet tam ir savas prioritātes. Tādā gadījumā, lai tu gūtu iespēju darīt to, ko gribi, projektu konkursā ir jādabū pēc iespējas vairāk punktu. Šeit jāiemācās projektu žargons – veicināt, attīstīt, stimulēt, ieinteresēt, papildus pievilkt tam klāt pilsoniskā aktīvisma vai tamlīdzīgas tēmas. 

Tajā brīdī tava lodes formas ideja tiek iestūķēta kuba veida kastē

Vairāk klausieties epizodē.

Podkāstu var klausīties arī populārākajās straumēšanas platformās – Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts u.c.