Režisore Alise Zariņa par ķermeni, dzimumu identitātēm, sievietes atspoguļojumu ekrānā, jautājumu uzdošanu un priekšstatu laušanu

“Sievietes ir pieradušas uz sevi skatīties caur vīrišķo prizmu. Atrast savu identitāti bez atspēriena punkta ir neiespējami. Atskatoties vēsturē, kāds cits allaž ir definējis, kādai ir jābūt sievietei. Pieņemsim, ka šodien, 2022. gadā, tev neviens nesaka, kādai tev vajadzētu būt. Tagad tev ir jāpaņem balta lapa un jāpasaka, kas tu vēlies būt. 

Taču viss, uz ko mēs jebkad esmam skatījušās, ir tas, kādas sievietes šī patriarhālā sabiedrība vēlas.

[..]

"Man ir tāda sajūta, ka tā pārspīlētā sevis seksualizācija man bija protesta instruments. Kaut kas man patika sajūtā, ka cilvēki caur manu apģērbu var izstrādāt viedokli par mani un tas nekādā veidā nav saistīts ar manu personību. Pēc tam savukārt ir interesanti vērot, kā cilvēku iespaidi un sajūtas mainās: tev liekas, ka esmu “vieglas uzvedības” sieviete tikai tāpēc, ka esmu konkrēti saģērbusies? Tev liekas, ka esmu nepietiekami inteliģenta savam darbam, jo man ir zaļi mati?”

[..]

“Šeit var rasties jautājums, vai ģērbšanās stilam, manikīram un padušu spalvām ir tik liela nozīme? Mēs taču cīnāmies par diskrimināciju, vardarbību un algām, ko jūs te ākstaties ar nagu lakām un matiem? 

Es uzskatu, ka ar kaut ko ir jāsāk. Tiklīdz tu meklē jaunus veidus, kas nav pārāk pāri daroši, tas ir viens solis uz priekšu iesakņojušos standartu izaicināšanai.

Vairāk klausieties epizodē.

Podkāstu var klausīties arī populārākajās straumēšanas platformās – Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts u.c.