Elzai Radziņa (1917-2005) - skatuves  karaliene un teātra leģendai, ar izcilu dramatisku talantu apveltītai aktrise un māksliniece, kura skatītāju mīlestību iemantojusi ar tādām spilgtām skatuves lomām Latvijas Nacionālajā teātrī kā Stella Kempbela Džona Kiltija lugā "Mīļajais melis un Žorža Sanda Ivaškeviča lugā "Vasara Noānā", protams,  Muškātne "Liliomā" Elinora  Goldmena lugā  "Lauva ziemā", un kur vēl Blaumaņa "Skroderdienu" neaizmirstamie tēli, lieliskās lomas kinofilmās, Latvijas Radio teātrī veiktie raidlugu ieraksti. Arīun latviešu tautas dziesmu programmas un Rabindranata Tagores un Ārijas Elksnes dzejas lasījumi.

Par Elzu Radziņu ir  sarakstītas grāmatas un radīta filma, viņai ir veltīti dzejas krājumi, Elza ir  gleznota un apdziedāta, par savu Goda locekli viņu savulaik ievēlējusi Zinātņu akadēmija, bet Kembridžas biogrāfiskais centrs viņu ir atzinis par Gada aktrisi.

60 garumā piepildīts skatuves mūžs, izdzīvots 100 skatuves tēlos un 40 kinolomās, radošs un krāsains, izaicinājumu un sevis pārvarēšanas pilns, dzīves skarbuma caurausts, par ko gan viņa nekad nesūrojās.

Raidījumā par Elzu Radziņu savās atmiņās dalās teātra zinatniece Rita Melnace,  aktieris Uldis Dumpis, režisori Edmunds Freibergs un Jānis Streičs, skan ieraksti no teātra izrādēm un arī vēsturiskās viesošanās 2003. gada nogalē pie aktrises mājās Rīgā, Elku ielā.