Raidījumā "Mūsu leģendas" atceramies Dailes teātra himnas – "Tota dziesmas" – autoru, komponistu Induli Kalniņu.

Ilggadējam Dailes teātra Mūzikas daļas vadītājam (1951–1973), ļoti talantīgam teātra mūzikas meistaram, "Silavas valša" autoram Indulim Kalniņam (1918–1986) 15. septembrī 100. jubileja.

Izcilā kordiriģenta, Latvijas Radio kora izveidotāja Teodora Kalniņa dēls Indulis Kalniņš 1942. gadā sāka strādāt Dailes teātrī par ērģelnieku, vēlāk kļuva par kapelmeistaru un tad mazliet vairāk nekā divus gadu desmitus bija teātra muzikālais virsvadītājs Eduarda Smiļģa un Pētera Pētersona, mazliet arī Arnolda Liniņa laikā. 

2010. gada 17. oktobrī pirmoreiz ēterā izskanēja plašāks stāsts par Induli Kalniņu tieši kā Dailes teātra izrāžu mūzikas autoru. Šoreiz pievēršamies arī personībai, un te lielisks stāstnieks ir Induļa Kalniņa dēls, ievērojamais rotkalis Daumants Kalniņš, dzimtaskokam un paša dzīvesgaitai veltītas grāmatas "Mani laika meti" autors. 

Sarunā ar Daumantu Kalniņu uzzinām par Induļa Kalniņa piedzīvojumiem no 1940. līdz 1945. gadam, par viņa tēlu un balsi, skautu nometnēs iegūtajām prasmēm, runājam arī par disidentisma izpausmēm senčos un pašos, par Induļa Kalniņa draugiem un Sērumaršu no mūzikas izrādei "Marija Stjuarte". 

Meistara laiku Dailes teātrī raksturo teātra vēsturniece Līvija Dūmiņa, īsu komentāru sniedz Gunārs Placēns un teātra orķestra kādreizējā mūziķe Dzidra Račevska, savu kolēģi-priekšgājēju izvērsti raksturo Dailes teātra Mūzikas daļas pašreizējais vadītājs Juris Vaivods. Dzirdam arī epizodi no sarīkojuma Teātra muzejā, kur skan Austras Baldones balss un dziesmā vienojas Olga Dreģe, Velta Krūze un Venta Vecumniece.

Raidījumu inkrustē mūzika, ko Indulis Kalniņš komponējis Leonīda Leimaņa filmām "Nauris", "Šķēps un roze" un "Kapteinis Nulle", miniatūra "Vējš" no ērģeļtriptiha "Lielupes akvareļi" un, protams, ieskanas arī "Silavas valsis" un lieliskā draudzības dziesma "Šo kausu es dzeru" no mūzikas izrādei "Tomass Nipernādijs".