Šobrīd pie Rundāles pils notiek vērienīgi darbi – tiek īstenots projekts par vēsturisko augļu dārzu atjaunošanu. "Izrādās, ka grāvenšteini un sīpoliņi bijuši jau toreiz,” pasmaida šarmantais pilskungs Imants Lancmanis. No nākamā gada janvāra viņš šeit būšot brīvprātīgā statusā:

"Nākšu uz pili un darīšu to, ko neesmu paspējis. Pats galvenais – jāuzraksta Rundāles pils monogrāfijas trešais sējums, un tas ir ļoti grūts – tā ir pils restaurācija.”

"Var teikt, ka visa mana dzīve bijusi vienveidīga un vienmuļa, jo neesmu meklējis piedzīvojumus vai dažādību," atzīmē Rundāles saimnieks. "Man pietika dzīvot tajā pasaulē, ko biju radījis savā galvā. Pietika aiziet uz Vecrīgu, Lielajiem kapiem vai pasēdēt Rīgas Domā, lai radītu kustīgu tēlu pasauli, pilnu ar darbojošamies personāžiem. Tas izskaidro mana mūža gājumu – es biju samērā mērķtiecīgs.”

Viņš neslēpj, ka jau kopš bērnības zīmējis pilis un īpaši interesējies par piļu vēsturi. "Ilgu laiku bija saglabājies dēlis, kur esmu zīmējis īstu pili – ar torņiem, kuru augšā - dzeguļi.

Kad māte parādīja Rundāles pils fotogrāfijas, biju ļoti vīlies un teicu – tā nav nekāda pils, bet gan liela māja!

Vēl nezinādams, ka šī māja kļūs par manu likteni,” nopūšas Lancmaņa kungs.