Atkal dodamies ciemos pie dzejnieka Jāņa Petera, lai šoreiz runātu par to, kā Krišjāņa Barona 150. dzimšanas dienas vērienīgās svinības Latvijā, Krievijā, Skandināvijā un Vācijā 1985. gada oktobrī deva varbūt pat izšķirošo grūdienu folkloras vilnim, kas mūs uznesa Atmodas viļņa galotnē.

Jāņa Petera stāstīto pa laikam ilustrē arī dokumentāli tā laika radioraidījumu skaņu mirkļi, kuros dzirdam, piemēram, kā aktrises Lilita Ozoliņa un Mirdza Martinsone maskaviešiem lasa dainas, kādas runas skan, atklājot Vērmaņa dārzā pieminekli Krišjānim Baronam, kādas ir aizkulises Barona piemiņas brīdim Lielajos kapos, Dainu tēva jubilejas priekšvakarā, dzirdam mīklas, latviešu tautas dziesmas un arī latviešu dzejnieku un komponistu veltījumus Krišjānim Baronam.

Kopā ar Jāni Peteru ielūkojamies arī krājumā "Paliekamdziesma", kurā apkopots viss, kas tika darīts Barona 150. dzimšanas dienas sakarā. 2004. gadā Krišjānis Barons atzīts par visu laiku ievērojamāko Latvijas personību. 31. oktobrī pēc diviem gadiem svinēsim Dainu tēva 185. gadskārtu, bet, ja gribam atcerēties vienus no vislielākajiem svētkiem ne vien padomju gados, bet visā 20. gs. latviešu tautas vēsturē, tad pēc Jāņa Petera ieskata tas ir latviešu folkloras viļņa sākums un K. Barona 150 gadu jubileja.

Raidījums izskan ar Jāņa Petera dzejoli "Mīkla" un Ulda Stabulnieka un Ojāra Vācieša veltījumu Dainu tēvam "Barons" kora "Kamēr…" sniegumā. Raidījumā izmantoti arī dokumentāli radioraidījumu fragmenti, kurā dzirdam gan paša Jāņa Petera un Ģirta Jakovļeva, gan Jāņa Ūdra un Laumas Amatnieces balsis. Skan arī folkloras draugu kopas "Skandinieki" 80. gadu ieraksti, muzicē koklētāju ansamblis "Teiksma", klausāmies dziesmas no Selgas Mences cikla K. Barona piemiņai "Pa latvju dainu lappusēm", ko dzied koris "Daile".