Cikla „Mūsu leģendas” raidījums veltīts cilvēkam, kura vārds rakstīts Latvijas Kultūras kanonā – baletdejotājai, horeogrāfei un pedagoģei Helēnai Tangijevai-Birzniecei. Dzimusi 1907. gadā, augusi un izglītību guvusi Krievijā, viņa jaunībā ieradās Latvijā, lai kļūtu par vienu no vadošajām un spilgtākajām mūsu valsts baleta personībām. Savulaik noraidījusi uzaicinājumu pievienoties Djagiļeva trupai, Helēna Tangijeva-Birzniece ar lielu lepnumu Dziesmu svētku laikā tērpās tautastērpā un radīja slaveno Gatves deju,

viņas radītais balets „Pie skaistās, zilās Donavas” bija neiztrūkstoša Baltā nama repertuāra sastāvdaļa vairākas desmitgades, viņa varēja audzēkņus izdzīt no klases, bet arī nesavtīgi rūpēties par viņiem un rakstīt sirsnīgas vēstules.


Par Helēnu Tangijevu-Birznieci raidījumā stāsta baleta vēsturniece Gunta Bāliņa, māksliniecei veltītā fotoalbuma autore Regīna Kaupuža, kādreizējās audzēknes Ausma Dragone un Sarmīte Jakse-Graudiņa, bet arhīva materiālos skanēs Ievas Grotuses, Jura Kaprāļa un Igora Freimaņa teiktais.