Šoreiz – par mūziku, kas 20. gadsimta 20. gados gan citur pasaulē, gan, protams, arī Latvijā nonāca uz īstena dižviļņa. Par šlāgeri!
Kā var būt tā, ka par šlāgeri tolaik drīkstēja nodēvēt gan populāras operešu ārijas, gan tango un fokstrotus, gan kino grāvēju meldijas un pašmāju kupletistu dziesmiņas? Atbildes sniegs vēsturnieks, Valsts pētījumu programmas CARD dalībnieks Alberts Rokpelnis, kura interešu lokā 20.gadsimta starpkaru perioda populārā kultūra ir jau labi sen, un kura pētījumi šlāgeru pasaulē pavisam drīz rezultēsies Mūzikas akadēmijas doktorantūrā izstrādātā disertācijā.
Šlāgeris un mūzikas industrija, šlāgeris un mūzikas kritika, šlāgeris un reklāma, un, protams, arī šlāgeris un klausītājs! Netiks aizmirsti arī daži no mūsu slavenākajiem šlāgeru autoriem – Oskars Stroks, Saša Vladi (Aleksandrs Okolo-Kulaks), Jānis Āre.
Tas viss – sarunā ar Albertu Rokpelni.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X