Kā dažādos laikos Latvijā klājies džezam un kas par to rakstīts vēstures annālēs? To vislabāk jautāt Indriķim Veitneram – mākslas zinātņu doktoram un grāmatas “Latvijas džeza vēsture (1922–1940)” autoram, J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza katedras vadītājam. Un joprojām aktīvi muzicējošam džeza mūziķim. 

Izrādās, “balto plankumu” netrūkst pat pašu jaunāko laiku vēsturē, un Indriķis Veitners gādā, lai tos aizpildītu. Dzenot pēdas sazin kur aizklīdušiem vai nobēdzinātiem festivālu arhīvu materiāliem, iztaujājot gan gadus piecdesmit, sešdesmit senu notikumu dalībniekus, gan nu jau arī savus laikabiedrus, kuru džeza gaitas aizsākās 20.gadsimta pašās beigās. Pēc tam to visu pētot, sistematizējot, vērtējot un skaidrojot...

“Klasikas” klausītāji šoreiz uzzinās to, kad un kā Latvijā nonāca fanks un vai “uz palikšanu”? Un arī to, cik atšķirīgi likteņi bija lemti pašiem pirmajiem džeza festivāliem KIKOK un “Vasaras ritmi”.

Indriķa Veitnera jaunākos, Valsts pētījumu programmas CARD ietvaros tapušos rakstus jau iespējams lasīt elektroniskā džeza žurnāla jazzin.lv 24. un 27.nummurā.